Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Jardiniere 10234412



*

nr 1023 4412


Jardiniere

Keramik, relief med blommor, längd: 29 cm


Kondition: skador

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 mars 2016
kl 20:16:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 19:46:37 1      100 kr
4/3 18:25:44 2      700 kr
6/3 12:48:24 3      250 kr
6/3 12:48:24 2      300 kr (Budbetjänt)
6/3 12:48:46 3      350 kr
6/3 12:48:46 2      400 kr (Budbetjänt)
7/3 09:18:30 4      800 kr
7/3 17:01:53 2      900 kr
7/3 18:16:57 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka jardiniere keramik kruka relief med blommor
  • 8026 Jardiniere
    Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dia 21. Hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:31
  • 8226 Jardiniere
    kristall. Längd: 40 cm, höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:31
  • 8220 Jardiniere
    mässing och kristall. Längd: 40 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:13
  • 8224 Jardiniere
    nysilver, glasinsats, A G Dufva. Längd: 31 cm, höj..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:51
  • 8242 Jardiniere
    nysilver, Jugend, med mässingsinsats. Längd: 48 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8227 Jardiniere
    nysilver, med glasinsats. Längd: 37 cm. Höjd: 37 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32




Ladda ner broschyr